Mistrzostwa Polski Juniorek/ów w SUMO

Dnia 29-30.06.2019 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w sumo, na końcu Polski w mieście takim jak Zamość, otoczonym piękną naturą.

Zawodnicy naszego Klubu spisali się na diamentowy medal !

• SREBRO! Filip Kubiak zdobył vice Mistrzostwo Polski w kategorii wagowej do 80kg!! Wygrywając swoją grupę bez żadnych problemów i jako numer jeden przeszedł walczyć o finał. Tam zmierzył się z zawodnikiem starszym od siebie i bardzo doświadczonym-aktualnym Mistrzem Europy po bardzo dynamicznym i zaciętym pojedynku i przez malutki błąd musiał uznać wyższość przeciwnika i tym samym wywalczył srebrny medal. Jest to dla niego ogromne osiągniecie w dyscyplinie Sumo jak do tej pory!
  • SREBRO! Natomiast Natalia Nowaczyk wygrywając dwie walki i przegrywając jedna wywalczyła srebrny medal a za razem tytuł vice-mistrzyni Polski Juniorek w wadze do 70 kg !! W walce finałowej dostarczyła nam niesamowitych emocji, co prawda nie wygrała złotego medalu ale to nie oznacza ze nie zasługuje na diamentowy medal jej postawa i determinacja do walk jest niesamowita oprócz swojej kategorii wagowej był pomysł by sprawdzić ją w kategorii Open tam zajęła V miejsce przegrywając o brązowy medal z duża cięższą zawodniczką i starszą od siebie.
  • BRĄZ! To nie koniec medali tej imprezy brązowy krążek wywalczyła dzielna wojowniczka ninja Monika Olejnik w kategorii do 55 kg ! Warto dodać ze to był jej pierwszy start z tą dyscyplina sportową a jej walki były na profesjonalnym poziomie co zaowocowały medalem.
    Została nam malutka kruszynka najniższej wagi do 50 kg Olga Jarmuż o brązowy medal uległa brązowej medalistce Mistrzostw Europy niedosyt zostaje po tej walce, wyciągamy wnioski i pracujemy nad podstawa by w przyszłym roku wywalczyć tytuł Mistrza Polski !

"Jestem dumna z tak wspaniałych zawodników pomimo, że byli najmłodszym rocznikiem na tych zawodach wygrywali ze starszymi od siebie kolegami. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znów pokażą na co ich stać. Gratuluje wspaniałych wyników i życzę dalszych sukcesów!" - mówi trenerka Natalia Brzykcy.