Egzaminy na Pasy w Akademii Judo !!

Egzaminy na Pasy w Akademii Judo !!

Życzymy powodzenia!

Egzaminy na Pasy  w Akademii Judo !!

 

20-21.06.2020 !! Dojo Akademii ul. Taborowa 1-4

 

Zasady w czasie obostrzeń na dzień 22.05.2020, w upływie czasu zasady mogą ulec zmianie.

 

Zapraszamy na FanPage Akademii Judo gdzie są publikowane materiały szkoleniowe do egzaminów na stopnie KYU.

 

W między czasie Polski Związek Judo zmienił regulamin na stopnie KYU ,jednak różni się w małym stopniu od naszej książeczki Na egzaminie będziemy reflektować wiedzę z pzjudo i z książeczki Akademii Judo.


Aby podejść do egzaminu na stopień kyu należy posiadać następujące dokumenty:

1. Wypełniony wniosek o przystąpienie do egzaminu (wypełniony punkt A., B.I , oraz podpis rodzica pod punktem V, osoby zdające na pasy: pomarańczowy, pomarańczowo-zielony, zielony, niebieski- wypełniony punkt A., B.I, B.II, oraz podpis rodzica pod punktem V).
Link do pobrania wniosku: http://web.pzjudo.pl/komisja-dan. Wniosek dołączamy także do maila. 

2. Książeczkę ,,Regulamin Akademii Judo uzyskania stopni szkoleniowych kyu”, którą można nabyć u trenera lub w recepcji klubu (koszt 20zł).

Dokumenty należy dokładnie wypełnić oraz dostarczyć do Klubu Sportowego Akademia Judo ul. Taborowa 1-4 w Poznaniu w terminie  1-5.06.2020 w godzinach 08:00-14:30 oraz  17:00-21:00 

Lub

wysłać na adres klubu: Klub Sportowy Akademia Judo ul. Taborowa 1-4 60-790 Poznań.

 

Ostateczny termin dostarczenia dokumentów do dnia 5.06.2020,po tym terminie zawodnik nie będzie mógł przystąpić do egzaminu.


Między 08.06.2020 a 12.06.2020 nastąpi weryfikacja  i zostanie do Państwa przesłana informacją czy zawodnik  został zakwalifikowany oraz dokładna godzina odbywania się egzaminu(ewentualna prośba o uzupełnienie brakujących danych)

Z powodu aktualnych obostrzeń zmiana godziny jest niemożliwa.

Aby podejść do egzaminu należy mieć opłacone wszystkie składki miesięczne, być zarejestrowanym w systemie klubu, posiadać licencje PZJudo(rocznik 2008 i starsi) opłacić egzamin na stopnie kyu.

3. Wszyscy zawodnicy, którzy zdawali w roku 2019 i byli zgłoszeni przez Akademię Judo do Polskiego Związku Judo o istniejącym kyu, powinni być zarejestrowani na stronie www.pzjudo.pl w zakładce rejestr stopni.

 

Opłaty:
- jeśli zawodnik widnieje w rejestrze pzjudo, to opłata wpisowa za nowy stopień wynosi 10 zł np. w rejestrze zawodnik ma pas biały ( 6 kyu), a zdaje na biało-żółty (5,5 kyu) - opłata 10 zł


-jeśli zawodnik nie widnieje w rejestrze, to wysokość opłaty wpisowej zależy od uzyskanego dotychczas stopnia kyu np. zawodnik zdaje na pas żółty, więc jego opłata wpisowa wynosi 30 zł, ponieważ obejmuje wpis na pas biały, biało-żółty i żółty (3x 10 zł).

DO OPŁATY WPISOWEJ DOCHODZI RÓWNIEŻ OPŁATA ZA EGZAMIN 30ZŁ.

 

W dniu egzaminu:

1. Zawodnicy przychodzą na 15 minut przed  egzaminem w wyznaczonym dniu i  godzinie według podanego wcześniej harmonogramu.

 

2. Na miejscu egzaminu Taborowa 1 odbyć weryfikację, która będzie przeprowadzana przez pracowników Akademii (wniosek +opłata za egzamin+ opłata wpisowa (certyfikat)+ sprawdzenie płatności ).


3. Wnosimy opłaty: za egzamin i za certyfikat ( opłata wpisowa).


4. Odebrać dokumenty z pieczątką od osoby weryfikującej i podejść z nimi do egzaminatorów.


5. Przynieść książeczkę ,,Regulamin Akademii Judo uzyskania stopni szkoleniowych kyu”, gdzie wpisywane powinny być poprzednie egzaminy i starty w zawodach.

Książeczkę, z której należy się przygotować do egzaminu można zakupić w recepcji klubu na Taborowej -koszt 20zł.

 

Sposób przeprowadzenia egzaminów.

1.Egzaminy odbywały by się w sobotę (jeśli zgłosi się 180 osób ) i niedzielę (jeśli zgłosi się powyżej 180 osób) w odstępach 20 minutowych w godzinach od 9:00-19:00


2. Trzy stanowiska czyli 6 trenerów


3. 6 zdających (zdajemy na misiach lub manekinach) , 1 rodzic do jednego dziecka ( wszyscy przebywający w obiekcie muszą stosować maseczki , rękawiczki, będzie mierzona temperatura oraz przejść dezynfekcję rąk).


4. 20 minut na jeden egzamin (aby jedni wyszli zanim drudzy wejdą)

 

5. 15 minut przed egzamin trzeba się stawić aby dokonać dokończenia procesu weryfikacji do egzaminu - przez biuro klubu.

 

6. Każdy uczestnik ,który podchodzi do egzaminu jest już przebrany w judogę. Nie ma możliwości z korzystania z szatni (z wyłączeniem WC)

 

7. Odstęp między trenerami a zdającymi będzie wynosiło 2 metry

 

8. Po ukończeniu egzaminu nie będzie tradycyjnego rzutu przez trenera osoby egzaminacyjnej oraz podawania ręki. Gratulację będą jedynie słowne.

 

Do zobaczenia!