Plany treningowe

 

Zmierzaj na szczyt z Akademią Judo!

Przed nami nowe cele, nowe wyzwania, nowe atrakcje!

W pierwszym tygodniu września widzimy się w:

*Dojo Akademi ul. Taborowa 1-4 Poznań Start 1.09.2020

*Dojo Akademii ul. Starołęcka 36 Poznań Start 1.09.2020

*Luboń- Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Hugo Kołątaja 2 Start 1.09.2020

*Murowana Goślina- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza ul. Gen. Kutrzeby  3  Start 1.09.2020

*Poznań-Winogrady – Szkoła Podstawowa nr 11 im Gen. Dezyderego Chłapowskiego Osiedle Wichrowe Wzgórze 119 Poznań  Start 2.09.2020

*Łopuchowo – Szkoła Podstawowa w Łopuchowie , Łopuchowo 15 Start 8.09.2020

*Poznań –Dębiec – Szkoła Podstawowa nr 79 im. Arkadego Fiedlera ul. Jesionowa 14 Poznań   Start 2.09.2020

*Mosina - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie ul. Szkolna 1   Start 1.09.2020

*Dąbrówka - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu ul. Malinowa 42 we wrześniu zajęcia odbywają się Gosir Dopiewo ul. Polna 1A  Start 1.09.20202

*Czerwonak - Centrum Rozwoju Akwen ul. Leśna 6 Czerwonak Start 1.09.2020

*Owińska - Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego ul. Poprzeczna 10 Start Start 7.09.2020

*Poznań-Grunwald - Szkoła Podstawowa nr 74 im. M. Kopernika ul. Trybunalska 17 Start 1.10.2020

*Czapury - Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Czapurach ul. Poznańska 78 Start 1.10.2020

Jak tylko uda nam się potwierdzić pozostałe punkty damy znać!

Aktualizacja grafiku (21.08.2020)  na ul. Taborowej - Dojo Akademia obowiązujący od 01.09.2020 GRAFIK.

 

Grafik pozostałych punktów, znajduje się na końcu strony w "Planie treningów"

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości do której grupy dołączyć, prosimy o e-mail na [email protected] 

 

            Poniżej opisujemy KROK po KROKU jak można dołączyć do klubu. Jeśli Twoje dziecko uczęszczało na zajęcia przejdź do punktu: ZAPISY DO AKADEMII JUDO

JAK ROZPOCZĄĆ TRENINGI W AKADEMII

-sprawdzić lokalizację , dni i godziny treningu

-sprawdzić czy w danej lokalizacji prowadzimy zajęcia odpowiednie dla wieku Państwa dziecka (zajęcia w naszym klubie skierowane są do dzieci, które ukończyły 3 lata, liczy się data urodzenia). Młodszych  dzieci do klubu nie przyjmujemy.

- przyjść 10 minut przed rozpoczęciem zajęć  i zgłosić się do trenera prowadzącego(nie trzeba wcześniej się umawiać)

– pierwsze dwa treningi są niezobowiązujące- dziecko może się przekonać czy to sport odpowiedni dla niego 

-ZABRAĆ ODPOWIEDNI STRÓJ I WODĘ:

 na treningu próbnym dziecko musi mieć strój sportowy, czyli koszulka + spodenki – ważne by były bez suwaków, lepiej z długimi nogawkami, obuwie na zmianę (dzieci ćwiczą na bosaka, ale poruszają się po klubie w zmienionym obuwiu, dzięki temu nie wnoszą piachu/brudu na mate (preferowane obuwie typu klapki, japonki), butelkę 0,5 l. wody (bardzo prosimy o zwrócenie uwagi co piją dzieci – unikamy wód słodzonych typu woda cytrynowa/truskawkowa etc, soków i napoi gazowanych). Trener prowadzący wskaże, w którym miejscu na sali taką butelkę można postawić – WAŻNE! Prosimy o podpisywanie lub oznaczanie butelek – np. jakąś naklejką by dziecko wiedziało, która jest jego lub stosowanie bidonów z oznaczeniami.

-CO PRZED TRENINGIEM?

prosimy pamiętać by przed zajęciami pójść z dzieckiem do toalety, by nie było potrzeby wychodzenia w trakcie treningu. Prosimy również o pokazanie dziecku, gdzie znajduje się toaleta.

DODATKOWE INFORMACJE: NIEPRZEBYWANIE RODZICÓW PRZY MACIE

Jedną z zasad w naszym klubie jest nieprzebywanie rodziców przy macie podczas treningów. Wiemy, że na samym początku będzie to trudne, ale staramy się by dzieci przyzwyczajały się do trenera. Podczas wykonywania ćwiczeń dzieci powinny zwracać uwagę na kolegów i trenera, a nie na rodziców, którzy siedzą w pobliżu. Pierwszy trening jest dla Państwa otwarty, żeby zobaczyć jak wyglądają zajęcia. Po okresie przejściowym, czyli ok. miesiąca od rozpoczęcia sezonu trenerzy będą egzekwowali tą zasadę. Z doświadczenia wiemy, że dzieci dużo lepiej koncentrują się na zajęciach, gdy rodzica nie ma w zasięgu wzroku. Przy salach przygotowane są dla Państwa ławeczki, gdzie mogą Państwo przeczekać trening.

 

 

 

DALSZE KROKI PO ODBYCIU PRÓBNYCH ZAJĘĆ:

ZAPISY DO AKADEMII JUDO

 

ZAPOZNANIE SIĘ Z DOKUMENTAMII

Prosimy o zapoznanie się z dokumentami członkowskimi klubu: deklaracja członkowska,wniosek o licencje zawodniczą, regulamin Akademii, regulamin opłat, badania sportowe, ubezpieczenie, rezygnacja z członkostwa.

REJESTRACJA UCZESTNIKA NA ZAJĘCIA

ZAPISY na zajęcia JUDO i SUMO nowych dzieci odbywają się tylko  w formie elektronicznej, na stronie klubu https://akademiajudo.sportsmanago.pl/rekrutacja  Po zakończeniu rejestracji należy wydrukować wygenerowaną deklarację przez system , podpisać i dostarczyć do trenera przed zajęciami, recepcji klubu (Taborowa 1 w Poznaniu) od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:30 do 21:30 bądź biura Klubu w godz. 8:00-16:00 . Dokumenty zawierają dokładne informację m.in. opłat członkowskich, numeru konta i zasad dokonywania płatności oraz potwierdzają zapoznanie się z w/w regulaminami/dokumentami. – brak deklaracji może skutkować, że trener nie dopuści dziecka do zajęć.

BADANIA SPORTOWE(szczegóły tutaj)

– w przypadku grup Judo dzieci powyżej 6 roku obowiązkowe jest wykonanie badań sportowych (wykonuje się je w Poradni Medycyny Sportowej bądź u lekarza rodzinnego. Badania trzeba powtarzać co 6 miesięcy). Do klubu należy przekazać kopię badań, oryginał zostawiają Państwo dla siebie. Brak badań skutkuje niedopuszczeniem do zajęć do momentu przedstawienia aktualnego zaświadczenia.

OPŁATY (reg_oplat.pdf)

 I. Opłata podzielona jest na 2 części:

Opłata członkowska roczna w wysokości 55zł każdego roku (wrzesień -sierpień) –opłata płatna do 30.09.br lub przy zapisie dziecka na zajęcia. Członek klubu otrzyma: klubową koszulkę, herb klubu do naszycia na judogi , ubezpieczenie zniżki na zajęcia judo i wszystkie przywileje członka klubu

 

  II.  Opłata  miesięczna( w skład opłaty wchodzi: możliwość uczestnictwa w zajęciach )

 1. Opłata miesięczna- za zajęcia  Judo  płatna do 10- tego każdego miesiąca za miesiąc z góry .
 2. Do wpłaty  po terminie doliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 10zł za osobę do kolejnego miesiąca. Opłata ta jest stała bez względu na czas opóźnienia wpłaty miesięcznej.
 3. 125zł miesięcznie za 1 dziecko trenujące w klubie ,będące członkiem klubu
 4. 105zł miesięcznie za 2 dziecko trenujące w klubie ,będące członkiem klubu
 5. 85zł miesięcznie za 3 dziecko trenujące w klubie ,będące członkiem klubu
 6. 55zł miesięcznie za 4 i kolejne dziecko trenujące w klubie ,będące członkiem klubu
 7. 200zł osoby, które nie dotrzymają zobowiązań członkowstwa Klubu (brak opłaty za członkostwo w br., brak podpisania deklaracji członkowskiej , regulaminu klubu , regulamin opłat)
 8. 70zł każde dziecko trenujące w klubie , będące członkiem klubu . W miesiącu gdzie występują ferie zimowe w br.  i nie odbywają się tam w tym okresie zajęcia judo.
 9. 50zł   – opłata rezerwacyjna w przypadku nieobecności (np. sprawy rodzinne, wyjazd)  dziecka przez cały miesiąc na zajęciach judo, należy poinformować biuro klubu drogą mailową- [email protected]
 10. W przypadku urazu bądź długiej rehabilitacji (min. miesiąc) zawodnik zwolniony jest z opłaty miesięcznej po uprzednim dostarczeniu zaświadczenia lekarskiego bądź wypisu szpitalnego.
 11. W dni ustawowo wolne zajęcia w Klubie nie odbywają się oraz podczas dni wolnych od szkoły dotyczy m.in. majówki, przerwy świątecznej, bożego ciała. Opłata miesięczna nie ulega zamianie (wszystkie aktualne daty będą opublikowane na stronie www.akademiajudo.pl)
 12. Zajęcia odbywają się w okresie wrzesień-czerwiec. Treningi prowadzone są do zakończenia roku szkolnego (opłata za zajęcia czerwcowe nie ulega zmianie).
 13. W przypadku, gdy szkoły w których prowadzone są zajęcia są zamknięte, zajęcia z judo nie odbywają się (opłata miesięczna nie ulega zmianie).
 14. W przypadku zapisu nowego dziecka na zajęcia :

-pierwszy trening do 15stego dnia danego miesiąca – pełna kwota miesięczna,

- pierwszy trening  po 15stym dnia danego miesiąca- połowa kwoty miesięcznej,

- pierwszy trening w ostatnim tygodniu danego miesiąca – bezpłatnie

                             o.  Pierwsze dwa treningi są zajęciami próbnymi. W przypadku zapisu do Klubu obowiązuje pełna opłata                      

                                  miesięczna za zajęcia

 1. Po okresie trzech miesięcy każdy nowy członek klubu jest zobowiązany do zakupu judoki  klubowej , opłata za judogę  jest doliczana do czwartej składki od rozpoczęcia treningów i jest uzależniona od wzrostu dziecka: 100cm – 121zł , 110cm  - 1126zł , 120cm-133zl  , 130cm – 146zl , 140cm – 155zł  , 150cm -169zł  , 160cm -195zł , 170cm –204zł , 180cm-223zł , w cenie: naszywka klubowa, judoga oraz pas.

 

- przelewem na konto indywidualne przydzielane po rejestracji dziecka na zajęcia w systemie sportsmanago. Numer konta znajduje się na koncie rodzica w sportsmanago- zakładka opłaty  lub w górnym lewym rogu na deklaracji członkowskiej.

- W tytule prosimy o prawidłowe opisywanie przelewów zgodnie ze wzorem: Imię i nazwisko dziecka, miesiąc za który jest opłata oraz miejsce gdzie dziecko uczęszcza na zajęcia np. Jan Kowalski, styczeń , SP 35.   Brak prawidłowego opisu utrudnia prawidłowe księgowanie zobowiązań.  

 

 

REZYGNACJA Z CZŁONKOSTWA (szczegóły tutaj)

a.  rezygnacja z członkostwa w klubie musi mieć formę pisemną – poprzez formę pisemną rozumiemy pismo lub jego skan (podpisany własnoręcznie) który jest przesłany na adres korespondencyjny klubu lub adres mailowy. Rezygnację należy złożyć na 10 dni przed końcem miesiąca, aby rezygnacja obowiązywała od następnego miesiąca (czyli aby zrezygnować od kwietnia, rezygnacja musi wpłynąć do klubu do 20 marca)  

b.  samo zaprzestanie przychodzenia na treningi NIE JEST równoznaczne z rezygnacją z członkostwa, obowiązek opłacania składek mija w momencie złożenia rezygnacji.  

c.  aby rezygnacja została przyjęta muszą być uregulowane wszystkie zobowiązania wobec klubu, w tym płatności.

 

 REGULAMIN KLUBU- do pobrania :   regulamin_klubu.pdf 

 WNIOSEK O WYROBIENIE LICENCJI ZAWODNICZEK  do pobrania : wniosek-licencja-zaw

 

                                                Plan szkolenia w Akademi Judo Poznań

 Klub sportowy Akademia Judo Poznań prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w swoim centrum – sala judo (Dojo Akademii Judo)  przy ulicy Taborowej 1 w Poznaniu oraz w filiach ulokowanych na terenie Poznania i Wielkopolski.

 Specjalnie przygotowany program szkolenia  „Droga rozwoju Akademii Judo” gwarantuje wszechstronny rozwój dziecka, udział w zawodach i obozach sportowych na każdym etapie sportowej przygody. Program ten to nie skutek przypadku treningu, to specjalistyczny program treningowy , a zarazem rozwój Państwa dziecka.

                                   Przemyślenia – Analiza – Wdrożenie – Realizacja - Skutek – Sukces

 Pierwsze etap szkolenia Państwa dziecka ( 3 – 10 lat) - odbywać się będzie  w grupach naborowych i kontynuacyjnych w Dojo Akademii Judo ( ul. Taborowa 1 w Poznaniu) oraz filiach Klubu ( pozostałe miejsca prowadzenia zajęć na terenie Poznania i Wielkopolski ).

Na tym etapie szkolenia dzieci zapoznają się z podstawowymi elementami judo, poprawiają swoją sprawność fizyczną, uczestniczą w zawodach organizowanych przez nasz klub tj. Poznańska Dziecięca Liga Judo (4 etapy).

Dzieci w wieku 8-10 lat dodatkowo mogą startować 3-4 razy w roku w zawodach poza klubowych  organizowanych przez kluby z Polski.

 Drugi etap (szkolenie sportowe) rozpoczynamy w wieku 11 lat.

 W grupie 11-12 lat (kat. dzieci) treningi odbywać się będą 3 razy w tygodniu. Minimum 2 razy w Dojo Akademii Judo oraz 1 raz w filii klubu, gdzie dziecko rozpoczynało treningi. Dzieci biorą udział w rywalizacji ogólnopolskiej.

 W grupie 13-14 lat (kat. Młodzik) treningi odbywać się będą 4 razy w tygodniu. Minimum 3 razy w Dojo Akademii Judo oraz 1 raz w filii klubu, gdzie dziecko rozpoczynało treningi. Dzieci biorą udział w rywalizacji ogólnopolskiej wraz  Mistrzostwami Polski.

Trzeci etap (szkolenie specjalistyczne) rozpoczynamy w wieku 15 lat.

W grupie „Talent” 15-16 lat treningi odbywać się będą 5 razy w tygodniu w Dojo Akademii Judo. Dzieci biorą udział w rywalizacji ogólnopolskiej, walczą o tytuł Mistrza Polski oraz podejmują pierwsze kroki w walce o kadrę narodową , Mistrzostwa Europy a także Mistrzostwa Świata. 

 Kadra Klubu (16 lat i starsi) - najlepsi zawodnicy naszego Klubu. Uczestnicy Mistrzostw Polski, Pucharów Polski, Pucharów Europy, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata. Kadra Klubu pozwala spełnić marzenia każdego sportowca i jest najlepszą drogą do tego by zostać Mistrzem Olimpijskim.

                                               

                       

 

 

Plan treningów

Lokalizacja Trener Kontakt do trenera Plan treningowy
Poznań_DOJO AKADEMII_Taborowa WSZYSTKIE GRUPY (aktualny 2020/2021) Radosław Miśkiewicz 881 575 676 pdf-icon
Poznań - WINOGRADY (aktualny 2020/2021) Anita Szafczyk 663945234 pdf-icon
Poznań - DĘBIEC (aktualny 2020/2021) Angelika Kowalczyk 663 589 936 pdf-icon
Poznań - GRUNWALD (aktualny 2020/2021) Angelika Kowalczyk Radek Dragan pdf-icon
Luboń (aktualny 2020/2021) Dariusz Migdałek 506 208 727 pdf-icon
Dąbrówka (aktualny 2020/2021) Dariusz Migdałek 506 208 727 pdf-icon
Czapury (aktualny 2019/2020) Jan Wallus 663 532 299 pdf-icon
Mosina (aktualny 2020/2021) Łukasz Szafran 609 821 204 pdf-icon
Murowana Goślina (aktualny 2020/2021) Kamila Busse 668 255 440 pdf-icon
Czerwonak (aktualny 2020/2021) Kamila Busse 668 255 440 pdf-icon
Osoby Niepełnospawne (aktualny 2020/2021) Dariusz Migdałek 506 208 727 pdf-icon
Owińska (aktualny 2020/2021) Kamila Busse 668 255 440 pdf-icon
Dojo Akademii ul. Starołęcka 36 (aktualny 2020/2021) Jan Wallus 663 532 299 pdf-icon
Łopuchowo (aktualny 2020/2021) Kamila Busse 668 255 440 pdf-icon

 


Zajęcia Judo i Sumo dla dzieci i młodzieży są wspierane przez Młodzieżowe Centrum Sportu wykonywane przez Urząd Miasta Poznań. Gminy Buk, Mosina, Dopiewo, Czerwonak, Luboń wspierają szkolenie dzieci i młodzieży w Judo w naszym Klubie.