Eliza Wróblewska

Eliza Wróblewska

V-ce Mistrzyni Świata Wojska

Eliza Wróblewska indywidualnie i drużynowo srebrną medalistką Mistrzostw Świata Wojska!


Zawodniczka Akademii Judo Poznań Eliza Wróblewska (-70kg) znalazła się w gronie dziewięciu reprezentantów w Mistrzostwach Świata w Paryżu w dniach 28.10-04.11.2021

31 października w Paryżu Eliza wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata Wojska- co jest zdecydowane największym osiągnięciem w jej karierze.
Wielkie emocje i wielkie osiągnięcie zawodniczki.
Eliza Wróblewska wygrała z Holenderką Babette Woudenberg i Gulnoz Matnijazovą z Uzbekistanu, a w finale przegrała z Austriaczką Michaelą Pollers.

Po tym niesamowitym sukcesie Eliza 2 listopada wraz z drużyną wywalczyła kolejne srebro w Drużynowych Mistrzostwach Świata Wojska.
Polska kobieca drużyna w składzie: szer. Karolina Pieńkowska, szer. Anna Kuczera, st. szer. Arleta Podolak, szer. Eliza Wróblewska i szer. Beata Pacut zdobywają srebrny medal podczas Wojskowych Mistrzostw Świata w Judo.

Polki uległy w finale Francuzkom.
Gratulujemy wysokich lokat  żołnierzom-judokom

Eliza Wróblewska to multimedalistka Mistrzostw Polski, uczestniczka Pucharów i Mistrzostw Europy oraz Świata,  brązowa medalistka zawodów pucharu Europy seniorek. Na co dzień trenuje w KS Akademia Judo, jest żołnierzem Wojsk Polskich. Głównym celem Elizy są Igrzyska Olimpijskie.
Szkolenie w Klubie Sportowym Akademia Judo jest współfinansowane przez Miasto Poznań.